Понеділок, 27.01.2020, 23:17
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS

Голосківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Летичівський район Хмельницька область
Міні-чат
Наше опитування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Locations of visitors to this page Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Проверка тиц free counters
Зараз на сайті
Яка відстань?

Розрахунок відстаней

Розрахунок відстаней від Автодиспетчер.Ру
Нагодуй хом"ячка
НАША музика
Форма входу

Блог

Головна » 2010 » Серпень » 23 » Орнітологічний літопис природи. Осіння міграція птахів.
13:02
Орнітологічний літопис природи. Осіння міграція птахів.
Серпень. 
Закінчується гніздовий сезон у більшості видів птахів. Лише в деяких гніздах в"юркових (коноплянка, зеленяк...), ластівок, горобців ще можуть бути пізні кладки, або пташенята. 
Більшість видів горобин готуються до відльоту, поступово кочуючи на південь. Чітко вираженої міграції горобиних (у нас на Поділлі) ще не помітно, але це тому, що вона проходить непомітно (вранці, вночі, у вечері). З середини місяця активно відкочовують кропив"янки (сіра, прудка, чорноголова), соловейки, іволги, зозулі, очеретянки, вівчарики (весняний, жовтобровий, ковалик), ремези, дрозди (чикотні, співочі, чорні), серпокрильці (чорні стрижі). В цей же час відбувається міграція деяких хижаків: боривітра звичайного, шуліки чорного. Появились перші поодинокі кочові особини малого підорлика, луня польового, малого яструба. На водоймах, крім місцевих водоплавних, з"являються мігранти з північних районів: гоголі, сиві та сріблясті мартини, коловодники лісові, баранці звичайні (бекаси). Хоча ще є нелітаюча молодь курочки водяної та лиски, а полювання на водоплавних вже відкрите.  
З навколишніх лісів у села відкочовують синички великі, повзики, сойки. На навколишніх полях кочують великі зграї (до 700 ос.)  шпаків та воронових (галка, грак), дещо менші - припутнів (до 30 ос.).
До кінця місяця практично повністю відлітають білі лелеки, руді чаплі, одуди, жовті і жовтоголові плиски, трав"янки лучні, синьошийки.
В третій декаді серпня розпочинається міграція лісових щевриків, лунів очеретяних, канюків, чорних лелек.

Далі буде!...
Якщо вам вдалось спостерігати мігруючих птахів, можете поділитись своїми спостереженнями додавши коментар до цієї статті.
Переглядів: 2925 | Додав: himik | Теги: статті Новака В.О., птахи | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 9
0
1 himik  
Вересень.
Перша декада: Через похолодання активізувалась міграція птахів, особливо горобиних. Досить активно мігрує: ластівка сільська, мухоловка сіра, щеврик лісовий, чорний і співочий дрозди, плиска біла. 1.09 появились мігруючі звичайні горихвістки, а 5.09 - дрозди-омелюхи. До 5.09 на околиці Голоскова ще тримались бджолоїдки. Очевидно, закінчилась міграція жовтих плисок, бо після 1.09 вже не спостерігав. Ще тримаються на городах (де є кукурудза, або високі бур"яни) поодинокі сорокопуди тернові та трав"янки чорноголові. 7-8.09 на стерні північніше Голоскова зупинились на ночівлю і живлення білі лелеки, їх було до 110 особин. Це явно остання зграя цьогоріч. На цьому ж полі постійно тримається молодий малий підорлик, 1-3 очеретяних луні, 1-3 канюки, зрідка прилітає полювати чеглок з села. Щодня відбуваються кормові переміщення щигликів: зранку летять на поля (схід від села), а на вечір назад до тваринницької ферми (де багато бур"янів) на ночівлю. Загалом кочує до 150 особин, у зграйках по 8-50 ос.

0
2 himik  
Вересень.
Друга декада: Дещо потеплішало і міграція горобиних не така активна. Зате все більше місцевих кочових птахів, які злітаються у н/п. Активно сюди відкочовують блакитні синички, гаїчки болотяні, повзики, появились перші довгохвості(16.09) і чорні синички(13.09) (московка). Закінчується відліт міських і берегових ластівок, а сільські ще летять в значній кількості. Серед бур"янів на городах ще можна спостерігати поодиноких сорокопудів тернових, трав"янок чорноголових, кропив"янок сірих, соловейків, а в кущах - вільшанок. Продовжується міграція щевриків лісових (по 1-5 ос.), плисок білих (по 2-15 ос.), дроздів співочих і чорних (по 1-5 ос.). Під час добових кормових переміщень вже реєструється до 170 ос. щигликів (по 2-50 ос.). Шпаки переміщаються у різних напрямках по 5-70 ос. у зграйках.
На не скошеному соняшниковому полі тримається до 110 припутнів, а в селі з 5 горлицями садовими тримається 1 горлиця звичайна. В долині Бугу кочують коловодники лісові, бекаси, крячки білощокі, постійно тримається рибалочка, курочка водяна (понад 10 ос.), норець чорношиїй - 1 ос., чапля сіра 1-3 ос.
Все ще тримається молодий малий підорлик на стерні поблизу села. 12.09 - пролетів на Пд. один осоїд. 12.09 над полями кружляло 2, 2 ос. канюка, а під вечір пролетіло на Пд 10 ос. чаплі сірої. 13.09 вранці спостерігалась активна міграція бджолоїдок, пролетіло понад 50 ос. Ще до 10-15 ос. все ще тримаються у долині р.Пд. Буг. 15.09 чевидно пролетів останній цього року очеретяний лунь (самка). На сьогодні у вересні вже спостерігав 75 видів птахів.

0
3 himik  
Вересень.
Третя декада: Ранки стали холодніші, а вдень навпаки - тепліше. В першій половині декади міграція дещо притихла. Лише зрідка можна зустріти останні зграйки сільських ластівок, зникли тернові сорокопуди. Розпочались осінні кочівлі волових очок (кропивників) та відмічена перша пролітна зграя сірих журавлів (20.09 - 8 ос.). Продовжується міграція невеликих груп чи поодиноких зябликів, лісових щевриків, чорних і співочих дроздів. На городах все ще тримаються чорноголові трав"янки. На нескошених соняхах тримається зграя вже до 200 припутнів, а на окраїні села все ще зустрічається одна горлиця звичайна. Появились перші пролітні лісові тинівки (25.09), червоногруді щеврики (26.09), золотомушки жовточубі (27.09). На полях та в долині р.Пд. Буг між с.Голосків та с.Русанівці постійно тримається 2-3 канюки,1 малий і 1 великий яструб, 1-2 підорлики малих (26.09) та одинокий самець очеретяного луня (26.09). На неораному полі (правий схил берега р.Пд. Буг) поблизу с.Требухівці кормився білий лелека. На вигляд цілком здоровий, чому затримався тут дотепер незрозуміло.
Протягом вересня вдалось спостерігати 85 різних видів птахів.

0
4 himik  
Жовтень. Перша декада.: вся декада прохолодна, з 5.10 розпочалися заморзки на грунті, вдень температура не підіймалася вище +6, інколи моросив дрібний дощ. Міграція птахів так і проходить мляво, як і раніше. Закінчилася міграція сільських ластівок, підорликів малих, лунів очеретяних, зареєстровано випадкові пізні зустрічі по 1 ос. скопи, сорокопуда тернового, вівчарика жовтобрового та весняного. В долині р.Пд. Буг все ще тримається 2 білих лелеки, на вигляд цілком здорові, не відомо чому ще не відлетіли. Появились перші осінні мігранти-представники видів: сорокопуд сірий(2.10), шишкар ялиновий(5.10), чиж(5.10), в"юрок (2.10). На водосховищі Нижні Анаставці (поблизу смт.Меджибіж) зібралось понад 500 крижнів, кілька десятків нерозней, попелюхів, шилохвостей, до 100 сірих гусей, понад 100 чепур та до 10 сірих чапель, понад 20 великих бакланів, понад 110 великих пірникіз та кілька сірощоких, понад 1000 мартинів річкових, до 20 жовтоногих та 1 малий мартин (тримався окремо). З куликів там же спостерігались бекаси, коловодники звичайні та чайки. В очеретах відмічена зграйка вусатих синиць. У всіх відповідних біотопах долини Бугу та Бужка тримались поодинокі сірі сорокопуди.
Дещо притихла міграція лісових щевриків, а активізувалась лучних, зрідка летять польові щеврики. Активніше стали мігрувати вівчарики-ковалики, волові очка, чорні дрозди, білі плиски, трав"янки чорноголові, канюки. 2-3.10 провів обліки в рамках BirdWatch-2010, спостерігав 78 видів, а разом з юннатами - 83. Детальний звіт на сторінці "Каталог матеріалів і сценаріїв" у категорії "Матеріали клубу "Aves".

0
5 himik  
Жовтень.
Друга декада. Початок декади прохолодний і безвітряний, 14.10 вранці похолодало до -4 градусів. Температура вдень до +4. З вечора 16 майже сутки моросив дрібний дощ. Після нього заморозки припинились. Інтенсивність міграції птахів стала ще меншою. Горобині кочують поодинці, або невеликими групками(щеврики лучні, зяблики, дрозди-омелюхи співочі та чорні дрозди, трав"янки чорноголові, вільшанки...), лише чижі активно летіли на початку і в кінці декади (їх у зграйках було до 25 ос.). Закінчилась міграція щевриків польових, вівчариків-коваликів, волових очок, польових жайворонків. Відмічено пізні зустрічі по 1 ос. ластівки сільської (11.10) та підсоколика великого (13.10). Вперше появились мігруючі білоброві дрозди.
13.10 відновилась міграція соколоподібних: за годину спостережень (14-20 - 15-20) пролетіло 13 (по 1,3,4) канюків та 1 малий яструб. На ялинах у с.Голосків постійно тримається 2-3 шишкарі ялинових, почастішали зустрічі зграйок довгохвостих синичок у селі.

0
6 himik  
Жовтень
Третя декада. Перші два дні похмурі, зрідка моросить дрібний дощ. Міграції майже немає. На Щедрівському водосховищі у затоці зібралось понад 650 качок (очевидно крижні), до 80-90 ос. мартинів (переважно жовтоногі і звичайні, менше - сивих), по 1 ос. пірникози великої та баклана великого. Вперше цього року появились чорноволі гагари, спостерігав 6 ос. (2 ос. в шлюбному оперенні, інші у зимовому, також 4 шилохвості пролетіли на Пд. (27.10).
22-23.10 - похолодало і прояснилось. Вранці заморзки на грунті, а вдень до +6. Вперше цієї осені спостерігалась активна міграція зябликів (у зграйках по 3-50 ос.), граків (15-450 ос.). Пролетіла зграя шпаків чисельністю понад 1600 ос. Птахи летіли ротягнутою у шеренгу зграєю довжиною понад 1,5 км.
З 24.10 знову потепліло до +5 +8, небо затягнули хмари, з 25.10 заморосив дрібний дощ. Міграція птахів знову практично призупинилась. Зрідка летять невеличкі зграйки (до 5 ос.) зябликів, поодинокі в"юрки. Знову появились кочуючі поодинокі волові очка. На туях постійно годується по 10-15 чижів, на ялинах у селі все ще тримаються 2-3 шишкарі ялинові. Появились перші мігруючі снігурі (22.10), луні польові (22.10), омелюхи (27.10), зимняки (28.10). Продовжується міграція малих яструбів (летять поодинці). На р.Пд. Буг перед с.Русанівці (Пасіка) все ще тримається одна водяна курочка, можливо лишиться на зимівлю.
Останні два дні потепліло: +2+4 вранці і до +8+9 вдень. Дещо активізувалась міграція чижів (по1-9 ос., проліт на Пд.), снігурів (1-8 ос., проліт на Зх.), зябликів (по 1-9 ос., летять на Пд.), летять можливо останні шпаки (кілька поодиноких та дві зграйки по 8 ос.), граки (у зграї до 200 ос.).Відмічено досить пізню зустріч вівчарика-ковалика (31.10). Спостерігав за полюванням сірого сорокопуда на блакитну синичку. Пізніше він же активно атакував пролітаючого крука. (долина р.Пд. Буг, ок. с.Русанівці).
Протягом жовтня вдалось спостерігати 94 різних видів птахів.

0
7 himik  
Листопад
Перша декада.На початку декади спостерігалась активна міграція зябликів, коли вранці за 10-15 хвилин спостережень пролітало до 118 особин. До середини декади міграція зябликів практично закінчилась. Також пролетіли останні мігруючі в"юрки, шпаки, граки, зникли коноплянки. Спостерігалась міграція чижів, снігурів, одна зграйка омелюхів. Відмічені поодинокі мігруючі лунь польовий і зимняк. На Щедрівському водосховищі у затоці зібралось понад 800 качок (крижні), майже 300 мартинів (звичайні і жовтоногі), 5 чорноволих гагар, 2 пірникози великі і найцікавіша зустріч - це один галагаз (пеганка). В наших краях, за останні 20 років, це лише друга зустріч. В кінці декади відмічено одного чорного дрозда. В долині р.Південний Буг постійно тримається 1-2 ос. сірого сорокопуда, кілька волових очок (які тут зимуватимуть), очеретяних вівсянок.

0
8 himik  
Листопад
Друга декада. Досить тепла декада, як для листопада. Переважно похмурі дні, безвітряні, або з слабким південним вітром. Для більшості птахів (крім водоплавних) міграція завершилась. Зрідка відмічаються кочові особини чи зграйки чикотнів, чижів, снігурів, а частіше синичок (довгохвості, великі, блакитні, гаїчки болотяні). Зареєстровано по 1 зграї гусей сірих та лебедів-шипунів, що летіли на південь. Відмічені досить пізні зустрічі поодиноких птахів: чорний дрізд - 1 самець (17.11), білобровий дрізд - 1 ос. (12.11), чорна горихвістка - 1 самка (11.11), зяблик - (12.11 - 1 самець, 16.11 - 3 ос.).

0
9 himik  
Листопад
Третя декада. Дещо похолодало. На початку декади температура трималась до +4, а в кінці декади -2 градуси. До того ж пішов мокрий сніг з дощем, який зразу ж танув. Видимої міграції не спостерігається, але на водоймах (Щедрівське водосховище) все ще тримаються біляводні птахи. 28.11 було відмічено до 800 ос. лисок, до 150 крижнів, близько 15 звичайних і 1 жовтоногий мартин на Щедрівському водосховищі, до 30 лебедів-шипунів на Маломолинцівському водосховищі. до 2000 ос. крижнів і лисок (спільно) на водосховищі Верхні Анаставці, до 300 ос. крижнів на р.Південний Буг західніше с.Голосків та 3 сірих гуски і 50 крижнів на ставку поблизу с.Русанівці. Для інших видів птахів міграція завершилась. Всього протягом листопада вдалось спостерігати 55 видів.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Погода у Голоскові
Вибір мови сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Пошук по сайту
Календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наш час
Увага!
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші символи
Корисні програми
Корисні сайти
Сайти шкіл

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz