Середа, 22.01.2020, 08:40
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS

Голосківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Летичівський район Хмельницька область
Міні-чат
Наше опитування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Locations of visitors to this page Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Проверка тиц free counters
Зараз на сайті
Яка відстань?

Розрахунок відстаней

Розрахунок відстаней від Автодиспетчер.Ру
Нагодуй хом"ячка
НАША музика
Форма входу

Блог

Головна » 2011 » Серпень » 21 » Орнітологічний літопис природи. Осіння міграція птахів 2011.
16:56
Орнітологічний літопис природи. Осіння міграція птахів 2011.
 Наближається осінь, а це означає, що ми знову матимем можливість спостерігати за дивовижним природним явищем - міграцією птахів. 

З ходом минулорічної осінньої міграції птахів на нашому сайті вже ознайомились понад 500 любителів природи. Будем надіятись, що цьогоріч міграція птахів буде ще цікавішою.
Територія наших спостережень - це Подільське Побужжя (Хмельницька обл.: Летичівський, Хмельницький, Деражнянський р-ни).
    Осіння міграція багатьох видів розпочинається ще в серпні, а перші кочові особини можуть з"являтись навіть у липні. Саме кінець липня приніс нам дивовижну новину: 30.07 - на ставочку в околицях с.Гречинці Летичівського р-ну кормилось 3 косарі (колпиці), в наступні дні вони полетіли далі. Вже з початку серпня у групи по 5-35 ос. стали збиратись білі лелеки і кочувати навколишніми полями. Біля с.Голосків постійно тримається зграя воронових (граки і галки) чисельністю понад 800 ос. На ночівлю вони летять у сусіднє с.Пирогівці.

   На ставках вже спостерігаються поодинокі кочові особини куликів: коловодника лісового, коловодника болотяного, сивки звичайної (4 ос.), баранчика звичайного (по 1-4 ос.). На ставку в с.Рудня 19.08 кормились 2 особини чепури малої (мала біла чапля). Це досить рідкісний для нашої території вид. На ставках в долині р.Вовк поблизу м.Деражня відмічено пастушків (3 поодинокі особини). Над полями зрідка кочують перші поодинокі мігруючі хижаки: шуліка чорний, лунь польовий, лунь, очеретяний, підорлик малий, боривітер звичайний, канюк, а на ЛЕП вздовж полів часто відпочивають групи бджолоїдок (по 10-35 ос. спостерігаються по всій території досліджень). В середині серпня ще не рідко вдалось спостерігати зозулю, мухоловку білошию, серпокрильця звичайного, які до кінця місяця відлетять практично усі. В другій декаді серпня розпочалась міграція вівчариків, щеврика лісового, кропив"янок, очеретянок, ремезів. В кінці місяця відмічено одуда, синьошийку, берестянку, очеретянку чагарникову і лучну, на міграції появились малі мухоловки і відмічено першого дрозда-омелюха (що на місяць раніше ніж цей вид з"являвся у нас на міграції).

Якщо ви матимете власні спостереження за мігруючими птахами, можете поділитись ними додавши коментар до цього повідомлення.
Категорія: Про птахів | Переглядів: 1956 | Додав: himik | Теги: Поділля, птахи | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 9
0
1 himik  
Вересень.
Перша декада.. Досить тепло і сухо. Вранці температура +6+10, а вдень до +26. Вітер слабкий, дні сонячні.
В цей час спостерігається активна міграція вівчариків (весняного і жовтобрового), дроздів (чорного і співочого), кропив"янок (сірих і чорноголових), трав"янок (лучних і чорноголових),сірих мухоловок, щевриків лісових, бджолоїдок, ластівок, сорокопудів тернових.Дещо активізувалась міграція соколоподібних: летять на південь поодинокі малі підорлики,чеглоки, малі яструби, а пролітних канюків зустрічається до 6 ос. одночасно. Все ще спостерігаються в невеликій кількості соловейки, синьошийки, ремези, руді чаплі, горлиці звичайні.. В місцях зимівлі появились перші сірі сорокопуди (можливо це місцеві птахи, які відкочували з місць гніздування).
10.09 в околицях с.Волосівці спостерігались мігруючі на південь скопа, боривітер звичайний, яструб малий, лунь очеретяний, серпокрилець чорний (усі по 1 ос.), голуб синяк (2 ос.), крижень (2 ос.), бджолоїдки (35 ос., одна зграя), мартини жовтоногі (1,1,2,5 ос.). Також під вечір була активна міграція сільських і берегових ластівок (летіли групами по 5-15 ос., пролетіло не менше 150 ос.). На мілководді ставка у смт.Меджибіж кормились мігруючі коловодники звичайні (травники)(8 ос.) cool

0
2 himik  
Вересень.
Друга декада.Все ще тепло і сухо. Дощ був лише в середині декади (1 раз). Вранці +6+11, а вдень +18+24. Вітер переважно південний. Дні сонячні, малохмарні. Все це не сприяє активній міграції птахів, тому мігрантів небагато.
На початку декади більш-менш активно мігрували сірі мухоловки, трав"янки чорноголові. До середини декади відлетіли уже майже всі ластівки, зрідка в невеликій кількості ще спостерігаються лише сільські ластівки.Продовжується міграція лісових щевриків (летять по 1-3 ос.), білик плисок (зграйки до 15 ос.),вівчариків-коваликів (по 1-2 ос.).
Відмічались (можливо вже останні цього року) поодинокі особини чаплі рудої, горлиці звичайної, пастушка, кропивя"янки сірої.
Місцеві чикотнівідкочували на інші території, а особини північніших популяцій ще не прилетіли.
Граки і галки (до 800 ос.), які раніше на ніч летіли у сусіднє село, тепер на ночівлю залишаються на старих осокорах біля Голосківської ЗОШ. cool

0
3 himik  
Вересень
Третя декада. Лише в кінці декади пішов дрібний дощ. Температура вранці +2+8, а вдень до +16+22.
Дещо активізувалась міграція птахів. Продовжували мігрувати щеврики лісові, вівчарики-ковалики, дрозди співочі.Активніше стали летіти білі плиски(вранці зграйки до 100 ос., а ввечері до 60 ос., протягом дня по 1-15 ос.), шпаки(22.09 пролетіла зграя до 2 000 ос, а так не більше 35 ос., на відпочинку до 100 ос.), лучні щеврики, синички блакитні (у зграйках від 2 до 22 ос.), чорні дрозди (по 1-3 ос.), вільшанки (кочували кущами до 5 ос. одночасно), зяблики (у зграйках до 35 ос.), костогризи (зграйки до 4 ос.). Ще відмічаються поодинокі щедрики та останні ластівки сільські(24.09 - 26, 60 ос; 25.09 - 4 ос.), ластівки берегові(24.09 - 5 ос.). Відмічено крім поодиноких припутнів, ще 2 зграї: 70 ос. у лісосмузі 23.09 та 28 ос. над м.Хмельницький.
З хижих птахів відмічено пролітних малих підорликів (по 2 ос. 23 і 25.09), кілька канюків, а ще до 4 ос. канюка постійно тримається в долині р.Пд. Буг та на прилеглих полях, там же пара малих яструбів. Молодий великий яструб полює у с.Русанівці та Голосків на курей.
Появились перші мігруючі лісові тинівки та волові очка, знову появились дрозди-омелюхи.
За вересень вдалось спостерігати 88 видів птахів. cool
Поблизу с.Новоукраїнка Млинівського р-ну Рівненської області спостерігали дві зграї (30 і 6 ос.) сірих журавлів (з інтервалом 3-4 дні), які летіли на південь.

0
4 himik  
Жовтень
Перша декада. Протягом декади досить мінлива погода. 3.10 - був перший заморозок на грунті (0 градусів). Вранці температура коливалась від +4 до +10 (крім 3.10), а вдень від +9 до +18. В кінці декади похолодало, пішов дощ (дрібний, короткочасний).
1-2.10 у Європі (і у нас теж) проходили обліки осінніх мігруючих птахів в рамках акції BirdWatch - 2011.(Детальні звіти за всі роки є на сторінці "Каталог матеріалів і сценаріїв" у рубриці "Робота клубу "AVES"). Нам вдалось спостерігати 69 видів загальною чисельністю 5875 особин. Найчисельнішими були: шпак1853 ос., грак - 631 ос.,голуб сизий - 541 ос., лиска - 450 ос., припутень - 444 ос., зяблик - 441 ос.
В загальному, протягом декади міграція птахів була найактивнішою цього сезону. Продовжували мігрувати щеврики лісові(останнє спостереження 8.10), щеврики лучні, вівчарики-ковалики, плиски білі, дрозди співочі і чорні (летіти стали активніше, в одній із кочових зграй було 5 співочих і 15 чорних дроздів), жайворонки польові, тинівки лісові, вільшанки. Активізувався проліт шпаків (у зграях по 6-150 ос., а в кінці декади біля села затрималась зграя до 2000 ос.), зябликів (інколи пролітало до 100 ос. за 10 хв. вранці), припутнів (у одній зграї було понад 200 ос.).
Вдалось спостерігати мігруючих водно-болотних птахів: гуску сіру (16 ос.), гуску білолобу (13 ос.), гуменників(23 ос.), сивок звичайних (22 ос.), лебедів-шипунів(10 ос.), чаплю сіру (1 ос. - 8.10), чепуру (1 ос. - 8.10), чайок (15 ос.). На Щедрівському водосховищі ще тримається до 450лисок, до 25крижнів, до 15 пірникіз великих, по 2-10 ос. чубатих чернетей, мартинів звичайних, сивих, жовтоногих, також тут відмічено одинокого мартина малого. На спущеному ставку у с.Волосівці кормилось до 3000 ос. мартинів звичайних та до 40 мартинів жовтоногих і сивих.
Продовжують спостерігатись кочуючі зграйкивеликих і блакитних синичок, чикотнів.
Граки і галки, які ночували на осокорах біля школи у с.Голосків протягом декади відкочували у м.Хмельницький і тепер біля села майже не зустрічаються.
Появились перші пролітні золотомушки жовточубі (1.10), в"юрки(7.10).
Ще відмічені одні з останніх ластівки сільські (1.10 - 4 ос.), вівчарики весняні (3.10 - 1 ос.), пастушки (3.10), трав"янки чорноголові (7.10).
З хижих птахів відмічались поодинокі мігруючі канюки, яструби малі, самка очеретяного луня. В долині р.Пд. Буг все ще тримаються до 4 канюків, пара малих яструбів та появився один орел-карлик. У селі все ще ловить курей і голубів молодий яструб великий. cool B)

0
5 himik  
Жовтень
Друга декада. Декада прохолодна і похмура. Вранці +3, а вдень +6+7 градусів (перша половина) та до -5 градусів вранці у другій половині декади. 15.10 - пішов перший мокрий сніг, який розтав через кілька годин. Вітер переважно західний та північний.
Міграція більшості видів у цю декаду була значно слабшою. На початку декади потужно мігрували шпаки(11.10 - в одній із зграй було біля 2 200 ос., а 12.10 - до 6 000 ос., крім того летіли зграйки по 15-50 ос., 15.10 - понад 1 000 ос., 18.10 - 200 ос. проліт ішов у західному напрямку). Продовжувалась міграція (значно слабша) чорних і співочих дроздів, вільшанок, горихвісток чорних, щевриків лучних, зябликів, в"юрків, вівчариків-коваликів, волових очок. Пролетіли останні білі плиски (ост. спост.17.10), щедрики (18.10), жайворонки польові (17.10), припутні (11.10 - 1 ос.), тинівки лісові (17.10). Появились перші чижі (17.10), їх зграйки кочували у південно-західному напрямку.
З соколоподібних спостерігались поодинокі мігруючі канюки і малі яструби. В долині Південного Бугу і на прилеглих полях все ще тримається 2канюки, 1-2 малих яструбита орел-карлик. У селі, як і раніше, бешкетує молодий яструб великий (у списку його жертв ще одна моя молода курка). За с.Голосків автомобіль збив молодого малого яструба (очевидно коли він полював на горобиних біля дороги).
На Щедрівському водосховищі зі сторони Летичева тримається 340-400 лисок, 15-20 крижнів та пірникіз великих, до 5 ос. чирянок великих, чубатих черней,до 10 ос. мортинів жовтоногих і мартинів звичайних.
В долині Південного Бугу (між с.Голосків і Русанівці) постійно тримається сірий сорокопуд (з серпня) та 1-2 рибалочки. cool

0
6 himik  
Жовтень
Третя декада. Перша половина декади тепліша, вранці 0 +6 градусів, а вдень до +8. В кінці декади похолодало, вранці -3 - 4 градуси, а вдень до +5. Дні похмурі, або з проясненням, вітер слабкий.
Міграція для більшості птахів уже завершилась. Так відмічено останніх представників таких видів: дрізд співочий (28.10), дрізд чорний (29.10), горихвістка чорна(24.10), щеврик лучний(30.10), вівчарик-ковалик (30.10), чайка (23.10 - 30 ос. проліт на Сх.). Також відмічена 1 ос. тинівки лісової, яка два дні трималась серед бур"янів і верболозів в долині р.Пд. Буг майже на одному місці. Можливо залишиться на зимівлю.
На Щедрівському водосховищі ще тримається досить багато біляводних птахів: лисок - до 800 ос., мартинів звичайних - до 90 ос.,мартинів жовтоногих - до 12 ос.,крижнів - до 20 ос., чирків великих - 5 ос., чубатих черней - 5 ос.. пірникіз великих - до 10 ос.,рибалочка - 1 ос. Хоча й дивно, але ще відмічено 5 чорних крячків (досить пізня зустріч для цього виду). Також появилась перша чорновола гагара(27.10). Над с.Голосків 27.10 пролетіло на Пд-Зх 4 лебеді-шипуни, а 25.10 - 29 ос. мартинів жовтоногих.
Дуже слабенька міграція (переважно спостерігаються поодинокі птахи, або групи по 2-5 ос.) ще спостерігається у чижів, зябликів, в"юрків, волових очок, сойок, вільшанок.
З хижих птахів відмічено пролітну самку польового луня (29.10), першихзимняків (2 ос. - 29.10), кілька поодиноких канюків і малих яструбів, а в долині р.Пд. Буг все ще є 2 канюки і 1 малий яструб, а в селах яструб великий.
До 24.10 в околицях села ще трималась зграя шпаків до 1000 ос. Останні 2 ос. пролетіли на Пд. 29.10.
В середині декади спостерігалась активна міграція граків (слабша ніж торік), які летіли на Пд-Зх групами по 60-150 ос.
За жовтень вдалось спостерігати 83 види птахів у регіоні. cool

0
7 himik  
Листопад
Перша декада. Перші два дні вранці +4, пзніше 0 -2 градуси. Вдень температура до +8, а в кінці декади +4 градуси. Дні досить сирі, похмурі, рідше - ясно з купчастими хмарами.
У цю декаду міграція майже всіх видів, крім біляводних птахів, припинилася. Так, відмічено лише по 1-2 ос. в"юрка (1,4.11), зяблика(6.11), вівчарика-ковалика(6.11). Також ще спостерігались 2 зграйки шпаків(25 ос. - 4.11, 8 ос. - 6.11). Появились перші особини синиці чорної (московки) (1.11) та білобрового дрозда (6.11).
Досить активно кочували лише чикотні, 6.11 в долині р.Пд. Буг та с.Русанівці відмічено кілька зграй (по 35-170 ос.), які кочували у південному та східному напрямках.
На злущеному кукурудзяному полі північніше с.Русанівці кормилось 3 зимняки, 4 канюки, 1 сірий сорокопуд, а ще над полем пролетіли мігруючі 2 польових луні (самки чи молоді), 1 малий яструб, 1,1,2 канюки. У селах (Голосків і Русанівці) постійно тримається молодий яструб великий та не менше 1-2 малих яструби.
На ялину у с.Голосків на території місцевого ПТУ, де щороку взимку днюють вухаті сови, прилетіла перша вухата сова.
На Щедрівському вдсх. поблизу Летичева ще тримається багато птахів: до 800 лисок, до 200 крижнів, до 80 попелюхів, до 10 гоголів, 4 пірникози великі, по 1 ос. мартинів сивого і жовтоногого. Також до 30 жовтоногих мартинипролетіли на Пд. долиною Бугу 3.11 над с.Голосків, а в самому селі на річці ще тримається 1 водяна курочка (можливо залишиться зимувати). 6.11 на схід пролетіло до 30 куликів, можливо сивки звичайні (був без бінокля, роздивитись добре було важко).
У дубово-грабовому лісі північніше с.Русанівці кочувала цікава зграйка птахів, тут одночасно були: жовна сива (самець), дятел звичайний (самець), дятел середній (самець), повзик - 2 ос., синичка блакитна - 2 ос., синичка велика - 4 ос., підкоришник звичайний- 1 ос. А в шкільному парку с.Голосків зграйка складалась: дятел звичайний - 3 ос., дятел малий - 1 (самець), Гаїчка болотяна - 1 ос., синичка велика - понад 10 ос. cool

0
8 himik  
Листопад
Друга декада.Прохолодна та похмура декада. Вранці переважно -1, а вдень +1 градус (17.11 - вранці було -9 градусів).
Міграція птахів остаточно закінчилась у цю декаду. 11.11 ще пролетіло на південний схід 6 шпаків. Всі інші птахи, які спостерігались, залишаються у нас зимувати.
Після морозу (17.11) більша частина Щедрівського водосховища замерзла. На ополонках (ще досить великих) трималось до 1000 крижнів та 4 мартини жовтоногих, інші види звідси відлетіли.
На ялину у с.Голосків на території місцевого ПТУ, де щороку взимку днюють вухаті сови, прилетіла вже друга вухата сова. cool

0
9 himik  
Листопад.
Третя декада. Прохолодна, але дещо тепліша за попередню декада, вранці -2+2, а вдень +2 +5.
Зустрічаються практично типові зимуючі птахи. Статус мігрантів у цю декаду підтримують лише деякі водоплавні. Так, 22.11 долиною р.Південний Буг у південно-західному напрямку пролетіла зграя до 50 сірих гусей та 3 ос. лебедів-шипунів, ще 10 лебедів-шипунів пролетіло у тому ж напрямку 27.11. В долині Бугу ще тримається кілька сотень крижнівта поодинокі чирки-тріскунки.
Всього в листопаді вдалось спостерігати 58видів птахів. А за час осінньої міграції вдалось зареєструвати дати останніх спостережень чи дати прильоту до нас на зимівлю 114 видів. cool

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Погода у Голоскові
Вибір мови сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Пошук по сайту
Календар
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наш час
Увага!
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші символи
Корисні програми
Корисні сайти
Сайти шкіл

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz